Loading...


Интернет реклама УБС

Фільтрувати матеріали за датою: Вівторок, 09 лютого 2016
Історики стверджують, що вислів «Слава Україні» з’явився у кінному полку так званих «Чорних Запорожців» – це була збройна формація армії УНР, яка діяла впродовж 1918-1920 років на теренах України. Виборюючи її незалежність.

 Єдина різниця із сучасністю, дослівно вони вітались “Слава Україні!” – відповідь була “Козакам слава!” Також можна знайти інформацію, що за часів ІІ Гетьманату Павла Скоропадського використовували аналогічну фразу “Слава Україні! — Гетьману слава!”
Таким чином на гасло “Слава Україні!” варіантів відповідей було декілька, але прижився один – «Героям Слава». Чому?

Почнемо з того, що обидві частини привітання з’явились неодночасно. Згідно з істориком Володимиром В’ятровичем, “Слава Україні” ввійшло до українського лексикону у 1920-х роках, що, до речі, було задовго до появи ОУН і УПА (і до приходу фашистів та Гітлера до влади теж). Інформаційними просторами блукає уривок з книги Юрія Горліса-Горського, де він пише, що почув цю фразу від кількох повстанців “Холодного Яру”. У них тоді було заведено, вітатись “Слава Україні!” А відповідати потрібно було “Україні слава!”

Нагадаємо, що 24 вересня 1920 року у Медведівці на Черкащині, де колись спалахнула Коліївщина, відбулась нарада холодноярських отаманів, в якій взяли участь командири Степової дивізії та ватажки збройних формувань з інших регіонів. На цій нараді криворізького отамана Степового-Блакитного (Кость Пестушко) було обрано Головним отаманом усіх повстанських загонів Холодного Яру і околиць. Степову дивізія, яка налічувала від 12 до 18 тисяч бійців і розповсюдила вітання «Слава Україні!” — “Україні слава!”

У 30-х рр. ОУНівці почали використовувати вже відоме всім нам привітання. Частинка “Героям слава!” стала свідченням глибокої шани до людей, які віддали своє життя у боротьбі за батьківщину. Повстанці таким чином передавали пам’ять про цих бравих бійців майбутнім поколінням.

Активне розповсюдження “Слава Україні!” здобула в 40-50 роки, коли повстанський рух був досить розповсюдженим.

Хотілося б також зазначити, що колись “Слава Україні! — Героям слава!” було чимось більшим, ніж просто лозунгом. Це була своєрідна надія на краще майбутнє.

Потім гасло Слава Україні стало чимось таємним та забороненим, як і вислів «Бережіть ліси вони нам ще знадобляться».

І тільки рік тому, він став символом дійсно незалежної України.

Слава Україні – Героям Слава

Опубліковано в статті

У Росії знищили перші 50 кг української ковбаси та сиру.

Бійці санкційних військ Російської Федерації здобули нову перемогу !

Над партією українських ковбас і сирів.

Ворог не пройшов ! Ворог знищений!!!

Опубліковано в смішне,стьоб

Після вступу в дію Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня на європейський ринок почали виходити українську товари. Так, на міжнародній виставці взуття у Зальцбурзі відбулася презентація колекції дитячого взуття нового магазину «Primissimi». Під цією торговою маркою найстаріше взуттєве підприємство України – Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» – пропонує свою продукцію на ринках Австрії та ЄС.

Про це йдеться у матеріалі порталу Сторінка.at, передає VIDIA.

«Минулого року фабрика «Берегиня» відзначила свій 70-річний ювілей. Вона підійшла до нього не тільки в статусі лідера з виробництва дитячого взуття в Україні, добре зарекомендувавши себе як фабрика якісного взуття, але й з ретельно розробленим планом щодо виходу на європейський ринок. Допомогу в просуванні продукції фабрики «Берегиня» під брендом «Primissimi» здійснює австрійська компанія Globe Complete GmbH», — йдеться у статті.

Перші партії українського взуття для малюків уже надійшли до продажу в інтернет-магазин «Primissimi».

Зазначається, що назва бренду в перекладі з італійської мови означає «Найперші». За словами виробників, ця назва символічно свідчить також про перший вихід українського дитячого взуття на європейську сцену.

Опубліковано в економіка

Україні за підсумками 2015 р. вдалося виробити 4,0 млн т соняшникової олії, а також зберегти лідерські позиції в експортних поставках.

Про це йдеться в повідомленні «Укроліяпром».

Зокрема, експорт оцінюється в 3,9 млн т — це становить 57% світової торгівлі соняшниковою олією.

Як зазначають в асоціації, галузь залишається інвестиційно привабливою. Потужності по переробці олійних зростають і становлять на кінець 2015 р. 16,5 млн т, що дозволяє переробляти весь вирощений в Україні урожай.

Опубліковано в економіка

читайте також

архів новин

« Лютий 2016 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            

нові дописи

останні новини


Интернет реклама УБС

вхід на сайт


Интернет реклама УБС
Loading...
Яндекс.Метрика