Вперше за 152-річну історію Школи мистецтв Університету Йеля деканом стала жінка — українка Марта Кузьма.
Марта Кузьма має більш ніж 20-річний досвід кураторського стажу в різних країнах світу. В середині 90-х років вона керувала роботою київського Центру сучасного мистецтва Сороса. Потім — керувала Офісом сучасного мистецтва Норвегії, Центром фотографії Нью-Йорка, і Проектом сучасного мистецтва Вашингтона. Останнім часом українка очолювала Королівський інститут мистецтв в Стокгольмі.
Школа мистецтв університету Єля заснована в 1864 році, завдяки чому стала першим навчальним закладом такого типу в США — і до цих пір вважається однією з кращих в країні і в світі. Зараз там готують магістрів образотворчих мистецтв з графічного дизайну, живопису, фотографії та скульптури.
Посол України в Хорватії Олександр Левченко написав послу Росії в Хорватії Анвару Азімову відкритий лист, в якому відмовився від відвідин прийому з нагоди дня російської дипломатії. На думку українського дипломата, прийняття такої пропозиції означало б визнання окупації Росією Криму та частини Донбасу.
Про це повідомляється на сторінці українського посольства в Facebook.
"Ваша Високоповажносте!
Визнаю, що був здивований, отримавши Ваше запрошення на прийняття з нагоди Дня російської дипломатії. Росія де-факто веде проти України війну, в якій загинули тисячі моїх співвітчизників, окупувала наш Крим і частину Донбасу, а російська дипломатія, у тому числі й Ви особисто, самовіддано цю агресію виправдовує.
Звичайно, я міг би залишити Ваше запрошення без відповіді, але дипломатія, незважаючи на всю свою куртуазність, це хитра гра. Я не хочу давати привід, аби про мене говорили, що я відхилив протягнуту руку «дружби і примирення», а тому вирішив публічно пояснити, чому не можу прийняти Ваше запрошення на святкування. Якби я його прийняв, то тим самим по суті визнав би окупацію Росією українських територій, принизив би і себе, і свою Батьківщину. Тому в запрошенні, яке виглядає, наче дружній жест, я відчуваю приховану зневагу.
Але розставмо крапки над «і». Я за примирення, але не за примирення зі злочином. Я вірю у відновлення дружби між Україною і Росією. Але тільки тоді, коли Росія поверне Україні Крим та інші загарбані території, а всі винуватці агресії постануть перед трибуналом десь у Москві або Гаазі.
До того часу прошу Вас, шановний пане Посол, не переобтяжувати себе надсиланням на мою адресу подібних запрошень.
З повагою
Посол України в
Республіці Хорватія
Олександр Левченко"-йдеться в повідомленні.
Американська Orbital ATK (NASA: О.А.), світовий лідер аерокосмічної та військової промисловості, уклала з NASA восьмирічний контракт близько на $ 1,5 млрд на забезпечення з 2019 року шести комерційних вантажних рейсів на Міжнародну космічну станцію (МКС) - за допомогою винайденої і виготовленої в кооперації з Україною ракети-носія (РН) Antares.
В рамках підписаного за підсумками тендера контракту, для виконання вантажних рейсів до МКС, крім модернізованої РН Antares, Orbital ATK також зможе використовувати РН Atlas-5 американської United Launch Allianсе (ULA).
Крім того, контракт передбачає опцію на виконання в 2021-2024 рр. додаткових вантажних рейсів "на основі експлуатаційних вимог до МКС"
Згідно з укладеним у 2008 році контрактом на $ 1,9 млрд між NASA і Orbital Science Corp., американська компанія мала забезпечити до кінця 2016 року вісім регулярних вантажних рейсів Antares до МКС з побудованим в кооперації із європейською Thales Alenia Space "вантажівкою" Cygnus і доставити вантаж масою в 20 тонн. Українські ДКБ "Південне" і ВО "Південмаш" (Дніпропетровськ) в рамках підписаного з Orbital Science Corp. в 2008 році довгострокового, терміном до 2019 року, контракту забезпечили розробку і виготовлення першого ступеню РН Antares.
Як повідомляє Інтерфакс-Україна, з 2013 року в рамках програми виконано три з восьми передбачених контрактом комерційних рейсів. Після аварії РН Antares в жовтні 2014 року Orbital вирішила замінити ракетний двигун AJ-26, що є модифікацією закупленого США в РФ радянського НК-33 на РД-181 російського НВО "Енергомаш" (модифікація РД-180-ІФ). Контракт на суму близько $ 1 млрд був підписаний сторонами в грудні 2014 року.
У грудні 2015 року вантажівка Cygnus з 3 тоннами вантажу відправлена на МКС за допомогою РН Atlas-5, запущеної з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида). Відновлення запусків модернізованої РН Antares із новими двигунами з Середньоатлантичного регіонального космопорту NASA на острові Воллопс (штат Вірджинія, США) призначено на другу половину 2016 року.
У лютому 2015 року Orbital Sciences Corp. в рамках злиття з американською Aerospace and Defense Groups Alliant Techsystems Inc. увійшла в об'єднану Orbital ATK.
США через введені у 2014 році Конгресом обмеження на Росію огляду на анексію Криму, до 2019 року планують цілком відмовитися від російських двигунів РД-180, якими оснащені РН Atlas 5, поставки РД-181 обмежені цивільним призначенням. У червні ВПС США оголосили конкурс із розробки двигунів замість російських РД-180. Обсяг потенційних контрактів оцінюється в $ 160 млн, в конкурсі взяло участь українське ДКБ "Південне" зі своїм новим рідинним РД-815.