Menu
Ukrainian Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Icelandic Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Yiddish

Интернет реклама УБС

Історія походження вислову або гасла "СЛАВА УКРАЇНІ !"

Історики стверджують, що вислів «Слава Україні» з’явився у кінному полку так званих «Чорних Запорожців» – це була збройна формація армії УНР, яка діяла впродовж 1918-1920 років на теренах України. Виборюючи її незалежність.

 Єдина різниця із сучасністю, дослівно вони вітались “Слава Україні!” – відповідь була “Козакам слава!” Також можна знайти інформацію, що за часів ІІ Гетьманату Павла Скоропадського використовували аналогічну фразу “Слава Україні! — Гетьману слава!”
Таким чином на гасло “Слава Україні!” варіантів відповідей було декілька, але прижився один – «Героям Слава». Чому?

Почнемо з того, що обидві частини привітання з’явились неодночасно. Згідно з істориком Володимиром В’ятровичем, “Слава Україні” ввійшло до українського лексикону у 1920-х роках, що, до речі, було задовго до появи ОУН і УПА (і до приходу фашистів та Гітлера до влади теж). Інформаційними просторами блукає уривок з книги Юрія Горліса-Горського, де він пише, що почув цю фразу від кількох повстанців “Холодного Яру”. У них тоді було заведено, вітатись “Слава Україні!” А відповідати потрібно було “Україні слава!”

Нагадаємо, що 24 вересня 1920 року у Медведівці на Черкащині, де колись спалахнула Коліївщина, відбулась нарада холодноярських отаманів, в якій взяли участь командири Степової дивізії та ватажки збройних формувань з інших регіонів. На цій нараді криворізького отамана Степового-Блакитного (Кость Пестушко) було обрано Головним отаманом усіх повстанських загонів Холодного Яру і околиць. Степову дивізія, яка налічувала від 12 до 18 тисяч бійців і розповсюдила вітання «Слава Україні!” — “Україні слава!”

У 30-х рр. ОУНівці почали використовувати вже відоме всім нам привітання. Частинка “Героям слава!” стала свідченням глибокої шани до людей, які віддали своє життя у боротьбі за батьківщину. Повстанці таким чином передавали пам’ять про цих бравих бійців майбутнім поколінням.

Активне розповсюдження “Слава Україні!” здобула в 40-50 роки, коли повстанський рух був досить розповсюдженим.

Хотілося б також зазначити, що колись “Слава Україні! — Героям слава!” було чимось більшим, ніж просто лозунгом. Це була своєрідна надія на краще майбутнє.

Потім гасло Слава Україні стало чимось таємним та забороненим, як і вислів «Бережіть ліси вони нам ще знадобляться».

І тільки рік тому, він став символом дійсно незалежної України.

Слава Україні – Героям Слава

Детальніше ...

Війська РФ здобули нову перемогу .Відео

У Росії знищили перші 50 кг української ковбаси та сиру.

Бійці санкційних військ Російської Федерації здобули нову перемогу !

Над партією українських ковбас і сирів.

Ворог не пройшов ! Ворог знищений!!!

Детальніше ...

Найстаріша взуттєва фабрика України вивела на ринок ЄС дитячу колекцію

Після вступу в дію Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС з 1 січня на європейський ринок почали виходити українську товари. Так, на міжнародній виставці взуття у Зальцбурзі відбулася презентація колекції дитячого взуття нового магазину «Primissimi». Під цією торговою маркою найстаріше взуттєве підприємство України – Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» – пропонує свою продукцію на ринках Австрії та ЄС.

Про це йдеться у матеріалі порталу Сторінка.at, передає VIDIA.

«Минулого року фабрика «Берегиня» відзначила свій 70-річний ювілей. Вона підійшла до нього не тільки в статусі лідера з виробництва дитячого взуття в Україні, добре зарекомендувавши себе як фабрика якісного взуття, але й з ретельно розробленим планом щодо виходу на європейський ринок. Допомогу в просуванні продукції фабрики «Берегиня» під брендом «Primissimi» здійснює австрійська компанія Globe Complete GmbH», — йдеться у статті.

Перші партії українського взуття для малюків уже надійшли до продажу в інтернет-магазин «Primissimi».

Зазначається, що назва бренду в перекладі з італійської мови означає «Найперші». За словами виробників, ця назва символічно свідчить також про перший вихід українського дитячого взуття на європейську сцену.

Детальніше ...

57% соняшникової олії у світі — українська

Україні за підсумками 2015 р. вдалося виробити 4,0 млн т соняшникової олії, а також зберегти лідерські позиції в експортних поставках.

Про це йдеться в повідомленні «Укроліяпром».

Зокрема, експорт оцінюється в 3,9 млн т — це становить 57% світової торгівлі соняшниковою олією.

Як зазначають в асоціації, галузь залишається інвестиційно привабливою. Потужності по переробці олійних зростають і становлять на кінець 2015 р. 16,5 млн т, що дозволяє переробляти весь вирощений в Україні урожай.

Детальніше ...
Підписатися на цей канал RSS
Loading...